Grovena is Live! Try Grovena Pro free for 14 days. Get Pro
Compare Pantry Prices in Australia
Find the cheapest pantry prices across Coles, Woolworths and Aldi. Compare unit prices, track specials and half-price deals. Updated weekly on Grovena.
18+. Some of these products are age-restricted. Alcohol is sold to over-18s only. Grovena shows prices; the supermarket sells it and verifies your age.
Snackaballs Double Choc Hazelnut
Tom & Luke · 220g
Coles
$7.50$3.41 / 100g
Antonio Tomato Sauce Passata
Don · 500g
Coles
$7.50$1.50 / 100g
Rice Paper
Watermelon · 1Kg
Coles
$7.50$7.50 / kg
Germinated Black Cooked Rice
Otoki · 210g
Coles
$7.50$3.57 / 100g
Company Rigatoni
Island Pasta · 500g
Coles
$7.50$1.50 / 100g
Cooked Rice Original
Otoki · 210g
Coles
$7.50$3.57 / 100g
Pappardelle
Island Pasta Company · 320g
Coles
$7.50$2.34 / 100g
Mexican Style Smoky Chipotle Soft Taco Kit
Capsicana · 253g
Coles
$7.50$2.96 / 100g
Napoletana Tomato Sauce
Don Antonio · 500g
Coles
$7.50$1.50 / 100g
Antonio Arrabbiata Spicy Tomato Sauce
Don · 500g
Coles
$7.50$1.50 / 100g
Torchietti
Island Pasta Company · 500g
Coles
$7.50$1.50 / 100g
Casarecce
Island Pasta Company · 500g
Coles
$7.50$1.50 / 100g
Mexican Style Honey & Chilli Fajita Kit
Capsicana · 263g
Coles
$7.50$2.85 / 100g
Pulse Adzouki Bean
Maharajah's Choice · 1Kg
Coles
$7.50$7.50 / kg
Punjabi Cookies
Britannia · 620g
Coles
$7.50$1.21 / 100g
Taco Rub
Fancy Hank's · 90g
Coles
$7.50$8.33 / 100g
Chicken Salt
Fancy Hank's · 90g
Coles
$7.50$8.33 / 100g
Moong Dhal Washed
Maharajah's Choice · 1Kg
Coles
$7.50$7.50 / kg
Abalone Sauce
Lee Kum Kee · 260g
Coles
$7.50$2.88 / 100g
Bake And Create Vanilla Paste
Coles · 100g
Coles
$7.50$7.50 / 100g
Chick Peas
Gaganis · 1kg
Coles
$7.50$7.50 / kg
Chocolate Value Pack
Glico Pocky · 176g
Coles
$7.50$4.26 / 100g
BBQ Pepper
Fancy Hank's · 90g
Coles
$7.50$0.83 / 10g
Frozen Bake At Home Pain Au Chocolat 6 Pack
Coles · 420g
Coles
$7.50$1.79 / 100g
Plain Paratha
Kawan · 1.2kg
Coles
$9.00$7.50$0.63 / 100gSave $1.50
Garlic Bread
Coles I'm Free From · 400g
Coles
$7.50$1.88 / 100g
Frozen Bake At Home Mini Cinnamon Swirls 6 Pack
Coles · 240g
Coles
$7.50$3.13 / 100g
Korean BBQ Beef
Core PowerFoods · 350g
Coles
$9.50$7.50$2.14 / 100gSave $2.00
Sausages
Quorn · 336g
Coles
$7.50$2.23 / 100g
Beef Sausage Roll
Coles I'm Free From · 320g
Coles
$7.50$2.34 / 100g
Frozen Bake At Home Pains Aux Raisins 5 Pack
Coles · 550g
Coles
$7.50$1.36 / 100g
Seafood Net Spring Rolls
Chans Yum Cha · 200g
Coles
$7.50$3.75 / 100g
Frozen 4 Quinoa & Brown Rice Protein Burgers
Fry's · 320g
Coles
$7.50$2.34 / 100g
Frozen Gluten Free Nuggets With Rice Protein & Chia
Fry's · 240g
Coles
$7.50$3.13 / 100g
Spinach & Ricotta Roll
Coles I'm Free From · 320g
Coles
$7.50$2.34 / 100g
Shiraz 1l
St Andrews · 1 Each
Coles
$7.50$7.50 / L
Cabernet Sauvignon 1l
St Andrews · 1 Each
Coles
$7.50$7.50 / L
Ice Potong Sweet Corn 6 Pack
Bamboostick · 390g
Coles
$7.50$1.92 / 100g
Ice Potong Taro 6 Pack
Bamboostick · 390g
Coles
$7.50$1.92 / 100g
Mediterranean Roast Vegetables With Fresh Lemon & Fetta 300g
Woolworths · 300g
Woolworths
$7.50$25.00 / kg
Woolworths Loaded Potatoes 400g
Woolworths · 400g
Woolworths
$7.50$18.75 / kg
Woolworths Maple Sweet Potato & Pumpkin 375g
Woolworths · 375g
Woolworths
$7.50$20.00 / kg
Woolworths Sweet Chilli Crispy Potatoes 375g
Woolworths · 375g
Woolworths
$7.50$20.00 / kg
Woolworths Spicy Potato & Cauliflower 325g
Woolworths · 325g
Woolworths
$7.50$23.08 / kg
Woolworths 6 Stacker Beef Burgers 500g
Woolworths · 500g
Woolworths
$7.50$15.00 / kg
Woolworths 4 Classic Beef Burgers 500g
Woolworths · 500g
Woolworths
$7.50$15.00 / kg
Woolworths 6 Smash Beef Burgers 450g
Woolworths · 450g
Woolworths
$7.50$16.67 / kg
Woolworths Boneless Chicken Kyiv With Creamy Cheese & Ham Filling 700g