Grovena is Live! Try Grovena Pro free for 14 days. Get Pro
Compare Liquor Prices in Australia
Find the cheapest liquor prices across Coles, Woolworths and Aldi. Compare unit prices, track specials and half-price deals. Updated weekly on Grovena.
18+. Some of these products are age-restricted. Alcohol is sold to over-18s only. Grovena shows prices; the supermarket sells it and verifies your age.
Pinot Noir 750ml
Ninth Island · 1 Each
Coles
$24.00$32.00 / L
Premium Sem Sauv Blanc Cask 4l
De Bortoli · 1 Each
Coles
$24.00$6.00 / L
Extra Dry Can 375ml
Tooheys · 8 Pack
Coles
$26.00$24.00$8.00 / LSave $2.00
Premium Shiraz 'pressings' Cask 4l
De Bortoli · 1 Each
Coles
$24.00$6.00 / L
Sparkling Ale Can 375ml
Coopers · 6 Pack
Coles
$29.00$24.00$10.67 / LSave $5.00
Morning Fog Chardonnay 750ml
Wente · 1 Each
Coles
$24.00$32.00 / L
Estate Chardonnay 750ml
Deep Woods · 1 Each
Coles
$24.00$32.00 / L
Premium Pinot Grigio Cask 4l
De Bortoli · 1 Each
Coles
$24.00$6.00 / L
Sauvignon Blanc 750ml
Ninth Island · 1 Each
Coles
$24.00$32.00 / L
Dark Ale Bottle 375ml
Coopers · 6 Pack
Coles
$24.00$10.67 / L
Mclaren Vale Vineyards Shiraz 750ml
Wirra Wirra · 1 Each
Coles
$24.00$32.00 / L
Premium Traminer Riesling Cask 4l
De Bortoli · 1 Each
Coles
$24.00$6.00 / L
Brave New World Grenache 750ml
Hardys · 1 Each
Coles
$24.00$32.00 / L
Tawny 750ml
Kings of Prohibition · 1 Each
Coles
$24.00$32.00 / L
Estate Cabernet Merlot 750ml
Deep Woods · 1 Each
Coles
$24.00$32.00 / L
Premium Verdelho Cask 4l
De Bortoli · 1 Each
Coles
$24.00$6.00 / L
Beaujolais Villages 750ml
P. Ferraud & Fils · 1 Each
Coles
$24.00$32.00 / L
Malbec 750ml
La Mascota · 1 Each
Coles
$24.00$32.00 / L
Estate Sauvignon Blanc 750ml
Deep Woods · 1 Each
Coles
$24.00$32.00 / L
Premium Semillon Chardonnay Cask 4l
De Bortoli · 1 Each
Coles
$24.00$6.00 / L
Mclaren Vale Grenache Shiraz 750ml
Wirra Wirra · 1 Each
Coles
$24.00$32.00 / L
Arrowfield Central Ranges Shiraz 750ml
Leogate Estate · 1 Each
Coles
$24.00$32.00 / L
Arrowfield Central Ranges Merlot 750ml
Leogate Estate · 1 Each
Coles
$24.00$32.00 / L
Hidden Cave Sauv Blanc Semillon 750ml
Devil's Lair · 1 Each
Coles
$24.00$32.00 / L
Chardonnay 750ml
Ninth Island · 1 Each
Coles
$24.00$32.00 / L
Beyer Ranch Zinfandel 750ml
Wente · 1 Each
Coles
$24.00$32.00 / L
Pinot Noir Rose 18k Prosecco Rose 750ml
Sensi · 1 Each
Coles
$28.00$24.00$32.00 / LSave $4.00
Jungle Juice Hazy Ipa Can 375ml
Dainton · 4 Pack
Coles
$24.00$16.00 / L
Cosecha Rioja 750ml
Cosme Palacio · 1 Each
Coles
$24.00$32.00 / L
Aluminium Prosecco Nv
Brown Brothers · 750mL
Coles
$24.00$32.00 / L
Bull Paddock Vyd Sauvignon Blanc 750ml
Rapaura Springs · 1 Each
Coles
$28.00$24.00$32.00 / LSave $4.00
Hip Sip Tawny 375ml
St Leonards · 1 Each
Coles
$24.00$64.00 / L
Hip Sip Muscat 375ml
St Leonards · 1 Each
Coles
$24.00$64.00 / L
Dunkel Can 500ml
Erdinger · 4 Pack
Coles
$24.00$12.00 / L
Weissbier Can 500ml
Erdinger · 4 Pack
Coles
$24.00$12.00 / L
Mrs Wigley Rose 750ml
Wirra Wirra · 1 Each
Coles
$24.00$32.00 / L
De Bortoli Premium Cask Wine Semillon Sauvignon Blanc 4L
De Bortoli · 4L
Woolworths
$24.00
South Island Bagnum Bottle 1.5L
South Island · 1.5L
Woolworths
$27.00$24.00Save $3.00
Tread Softly Prosecco Can 250mL x 4 pack
Tread Softly · 250mL x 4 pack
Woolworths
$24.00
Yering Station Pinot Noir 750ml
Yering Station · 750mL
Woolworths
$24.00
Botobolar Press Free Shiraz Bottle 750mL
Botobolar · 750mL
Woolworths
$24.00
James Boag's Premium Lager Bottles 375mL x 6 pack
James Boag's · 375mL x 6 pack
Woolworths
$24.00
Yering Station Chardonnay 750ml
Yering Station · 750ml
Woolworths
$24.00
Heineken Silver Bottles 330mL x 6 pack
Heineken · 330mL x 6 pack
Woolworths
$24.00
Melbourne Bitter Lager Cans 375mL x 6 pack
Melbourne Bitter · 375mL x 6 pack
Woolworths
$24.00
Best's Grampians Shiraz Bottle 750ML
Best's · 750ML
Woolworths
$24.00
Brookvale Union Red Pub Soda 6pct Cans 330mL x 4 pack